TAHNIAH : Kejohanan Catur & Klinik Sempena Hari Sukan Negara 2018


Kejohanan dan Klinik Catur Sempena Hari Sukan Negara 2018 telah diadakan di Podium KBS, Presint 3, Putrajaya, pada 13 Oktober 2018 yang dianjurkan oleh Kementerian Belia dan Sukan (KBS) bersama-sama Majlis Belia Putrajaya serta Persatuan Catur Putrajaya.

Seramai 296 peserta telah mendaftar untuk menyertai kejohanan ini manakala Klinik pula mencatatkan seramai ** peserta yang telah mendaftar untuk mempelajari catur secara mendalam selain acara simul bersama dengan pemain kebangsaan.

Sebanyak 9 kategori dipertandingkan seperti berikut :

  1. Terbuka
  2. Bawah 18 tahun – Lelaki
  3. Bawah 18 tahun – Perempuan
  4. Bawah 15 tahun – Lelaki
  5. Bawah 15 tahun – Perempuan
  6. Bawah 12 tahun – Lelaki
  7. Bawah 12 tahun – Perempuan
  8. Bawah 9 tahun – Lelaki
  9. Bawah 9 tahun – Perempuan

Tahniah & Syabas kepada para pemenang!

Berikut adalah para pemenang mengikut kategori masing² :

Open :

  1. Mas Hafizulhelmi
  2. Hassan Rayyan Teh
  3. Mohd Saprin Amir Qayyim
  4. Zulkifli Muhd Syazwan
  5. Farizal Muhd Fikri
  6. Raja Badli Raja Bazil Bot
  7. Zairudin Muhd Luqman Iskandar
  8. Yusof Kamaluddin
  9. Diaa M D Aljuneidi
  10. Helmy Rasli

Terbaik Kerajaan : 

  1. Zullkafli Zarul Shafiq

Terbaik IPT : 

  1. Aidros Alghfoury

Terbaik Swasta : 

  1. Lim Sin Leong

Terbaik Veteran : 

  1. Abdul Rashid Hasidin

Penyertaan Sekolah Paling Ramai : 

SMK Saujana Impian

Bawah 18 (Lelaki)

  1. Nizam Nazhan Syahmi
  2. Muhammad Zarif Akmal b Zamri
  3. Muhammad Izdihaar Irfan b Sabaruddin
  4. Ainul Rafie b Noubli
  5. Ammar Safwan bin Amiruddin
  6. Harith Dzikri b Hashim
  7. Wan Muhammad Adam Haikal b Wan Hazimin

Bawah 18 (Wanita)

  1. Siti Khadijah bt Mahayuddin

Bawah 15 (Lelaki)

  1. Muhammad Haziman Aiman bin Halim Shuhaimi
  2. Zairudin Muhd Luqman Alif
  3. Muhammad Syahmi Danial b Suhaimi
  4. Mohd Fadzly Muhd Haziq Fikri
  5. Damascus Rostam Zulkhairi
  6. Giridarkhanna Vijay Khanna
  7. M Danish Himan b Mohd Yazid
  8. Muhamad Farish Zharfan b Mohd Zaki
  9. Irfan Iskandar Bin Mohammad Afkar
  10. Zaim Syahmi

Bawah 15 (Wanita)

  1. Tharsika Prushotman-G
  2. Syahmin bt Semsubhari
  3. Mawaddah bt Mohd Rais
  4. Nurul Syahida bt Nizam
  5. Nur Izzati Hazwani bt Ishak
  6. Nur Rabiatul Adawiyah Bt. Mohammed Nizam
  7. Siti Nurjannatul Husna bt Mohd Yazid
  8. Darratul Syifa bt Ali
  9. Nuryasmin Humairah Bt. Yusrizal
  10. Farah Lailatul Aina bt Mat Rani

Bawah 12 (Lelaki)

  1. Mohd Fadzly Muhd Hariz Fikri
  2. Rostam Zulkhairi Marrakesh
  3. Mazlan Mukhlees Hakimi
  4. Mohd Harris Muhd Irfan
  5. Mohd Noor Fadillah Muhd Noor Naim
  6. Khairil Aswan Ahmad Zaeem Zhafran
  7. Rosham Danial Haziq
  8. Muhammad Luqman Hakimy b Hidzir
  9. Imaduddeen Adam Rayyan
  10. Muhd Daniel Hibry Mohd Yazid

Bawah 12 (Wanita)

  1. Abd Aziz A Dira A Ddawiyah
  2. Nur Aizul Ainur Emilynne Aisya
  3. Hairul Fasha Qaisara
  4. Prushotman Vissnupriya
  5. Yaakup Nur Farwizah Darwisyah
  6. Mohd Razief Hakiem Tasneem
  7. Jeya Seelan Rameneeswarri
  8. Raja Mohd Kamil Raja Nurin Izzah Zufayri
  9. Nur Wardah Nadhirah Binti Shamsul Nizar
  10. Nor Inara Marissa bt Nor Zamri

Bawah 9 (Lelaki)

  1. Abd Aziz A Qil A Lauddin
  2. Antipov Alexender
  3. Praneal Balan
  4. Mohd Iqbal Muhd Iman Lutfi
  5. Omair Reeza b Moreeza
  6. Raja Ariq Fakhri b Raja Adli
  7. Muhammad Aniq Arsyad b Muhammad Asri
  8. Ahmad Adam Iqbal b Amir Haris
  9. Sairuzi Muhd Syawal Faez
  10. Muhammad Ismakhaizuran b Khomisajie

Bawah 9 (Wanita)

  1. Kamaruzaman Syaza Alya
  2. Noor Jannah Bt. Nasarudin
  3. Azrul Yuzayn Airyn Alyna
  4. Azrul Yuzayn Aira Alysha
  5. Daris Hana
  6. Rashidi Nur Damia El-Zaara
  7. Maira Raihanna bt Moreeza
  8. Iezhitsa Maria
  9. Mohd Shafie Adreana Ammameen
  10. Safwa Insyirah Binti Mohd Syahril